Beslenme ve Diyetetik DGS Taban Puanları ve Kontenjanları

Beslenme ve Diyetetik DGS 2015-2016 taban puanları ve başarı sıralaması aşağıdaki tablodaki gibidir. 2016 DGS sınavlarına göre yapılacak olan yerleştirmelerde adaylar bu puanları göz önünde bulundurabilir. Beslenme ve Diyetetik DGS kontenjan bilgileri puan türleri, taban ve tavan puanları aşağıda tabloda verilmiştir.
NOT: Burada belirtilen kontenjan bilgileri 2015 yılına aittir ve 2016 yılında belirlenecek kontenjanlar farklı olabilir. Sınav kılavuzunu incelemenizi öneririz.

 

Beslenme ve Diyetetik 2015- 2016 DGS Taban Puanları ve Kontenjanları

 

ÜniversiteBölümPuan TürüKon.Taban Puan
Ege Üni.Beslenme ve DiyetetikSAY3320,46336
Hacettepe Üni.Beslenme ve DiyetetikSAY6319,75155
Marmara Üni.Beslenme ve DiyetetikSAY5310,57213
Ankara Üni.Beslenme ve DiyetetikSAY6308,80841
Gazi Üni.Beslenme ve DiyetetikSAY8304,13078
Adnan Menderes Üni.Beslenme ve DiyetetikSAY6298,11333
Selçuk Üni.Beslenme ve DiyetetikSAY4295,00977
Erciyes Üni.Beslenme ve DiyetetikSAY5293,96762
Ondokuz Mayıs Üni.Beslenme ve DiyetetikSAY7292,76155
Muğla Sıtkı Koçman Üni.Beslenme ve DiyetetikSAY6292,15433
Bitlis Eren Üni.Beslenme ve DiyetetikSAY3291,72172
Afyon Kocatepe Üni.Beslenme ve DiyetetikSAY4290,80143
Trakya Üni.Beslenme ve DiyetetikSAY4290,79342
İstanbul Esenyurt Üni.Beslenme ve Diyetetik (Tam Burslu)SAY1290,48188
Kırıkkale Üni.Beslenme ve DiyetetikSAY4289,72566
Kırklareli Üni.Beslenme ve DiyetetikSAY6286,44232
Kastamonu Üni.Beslenme ve DiyetetikSAY6284,49031
Gümüşhane Üni.Beslenme ve DiyetetikSAY7284,38707
Uluslararası Kıbrıs Üni.Beslenme ve Diyetetik (Tam Burslu)SAY1283,97494
Doğu Akdeniz Üni.Beslenme ve Diyetetik (Tam Burslu)SAY1281,64753
Artvin Çoruh Üni.Beslenme ve DiyetetikSAY5281,20497
Yakın Doğu Üni.Beslenme ve Diyetetik (Tam Burslu)SAY1277,48800
Zirve Üni.Beslenme ve Diyetetik (%50 Burslu)SAY2274,63433
İstanbul Arel Üni.Beslenme ve Diyetetik (%50 Burslu)SAY5272,01038
Nuh Naci Yazgan Üni.Beslenme ve Diyetetik (%50 Burslu)SAY3267,43885
Lefke Avrupa Üni.Beslenme ve Diyetetik (Tam Burslu)SAY3266,96989
İstanbul Medipol Üni.Beslenme ve Diyetetik (%25 Burslu)SAY5263,82927
İstanbul Gelişim Üni.Beslenme ve Diyetetik (%50 Burslu)SAY4261,26981
Haliç Üni.Beslenme ve Diyetetik (%50 Burslu)SAY12258,21719
Yakın Doğu Üni.Beslenme ve Diyetetik (İngilizce) (Tam Burslu)SAY2255,45995
İstanbul Esenyurt Üni.Beslenme ve Diyetetik (%50 Burslu)SAY7252,03875
İstanbul Bilgi Üni.Beslenme ve Diyetetik (%50 Burslu)SAY12247,40358
Uluslararası Kıbrıs Üni.Beslenme ve Diyetetik (%50 Burslu)SAY4241,01371
Zirve Üni.Beslenme ve Diyetetik (%25 Burslu)SAY5239,81584
Nuh Naci Yazgan Üni.Beslenme ve Diyetetik (Ücretli)SAY7236,12645
Başkent Üni.Beslenme ve Diyetetik (Ücretli)SAY3235,16580
Acıbadem Üni.Beslenme ve Diyetetik (%25 Burslu)SAY5232,99915
Mevlana Üni.Beslenme ve Diyetetik (Ücretli)SAY10230,12311
İstanbul Esenyurt Üni.Beslenme ve Diyetetik (Ücretli)SAY2229,80241
Lefke Avrupa Üni.Beslenme ve Diyetetik (Ücretli)SAY9225,99692
İstanbul Arel Üni.Beslenme ve Diyetetik (Ücretli)SAY8225,53811
Yakın Doğu Üni.Beslenme ve Diyetetik (%50 Burslu)SAY11224,65020
İstanbul Bilim Üni.Beslenme ve Diyetetik (Ücretli)SAY6224,30128
İstanbul Gelişim Üni.Beslenme ve Diyetetik (Ücretli)SAY10223,83038
Şifa Üni.Beslenme ve Diyetetik (Ücretli)SAY16223,23284
Uluslararası Kıbrıs Üni.Beslenme ve Diyetetik (Ücretli)SAY6223,21862
Hasan Kalyoncu Üni.Beslenme ve Diyetetik (Ücretli)SAY10220,84120
Bahçeşehir Üni.Beslenme ve Diyetetik (%25 Burslu)SAY6218,71858
Zirve Üni.Beslenme ve Diyetetik (Ücretli)SAY5216,25615
Okan Üni.Beslenme ve Diyetetik (Ücretli)SAY14213,90033
Doğu Akdeniz Üni.Beslenme ve Diyetetik (Ücretli)SAY16209,67541
Bahçeşehir Üni.Beslenme ve Diyetetik (Ücretli)SAY10204,05287
Yakın Doğu Üni.Beslenme ve Diyetetik (İngilizce) (%50 Burslu)SAY16185,17047

Bu konuyla ilgili soru sor ya da yorum yaz!



Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*