Küresel Siyaset ve Uluslararası İlişkiler Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları

2015 Temmuz ayında yapılan yerleştirmelere göre üniversitelerin 4 yıllık Küresel Siyaset ve Uluslararası İlişkiler bölümlerinin taban puanları ve başarı sıralamaları aşağıdaki tablodaki gibidir. 2016 YGS-LYS puanlarına göre bu bölümü tercih edeceklerin baz alması gereken taban puanlar ve başarı sıralamaları aşağıdaki gibidir.

Sitemizdeki taban puan bilgileri ÖSYM verileri kullanılarak tarafımızca (tabanpuan.com) derlenmiştir. Tercih yaparken ilgili kılavuzları incelemeniz tavsiye edilir. Sınava giren bütün adaylara Tabanpuan.com ekibi olarak başarılar dileriz.

 

2015-2016 Küresel Siyaset ve Uluslararası İlişkiler Bölümü Taban Puanları ve başarı sıralaması.

Üniversite Bölüm Kon. Puan Türü Taban Puan Başarı Sırası
Orta Doğu Teknik Üni. Küresel Siyaset ve Uluslararası İlişkiler (İngilizce) (UOLP-SUNY Binghamton) (%50 Burslu) 1 TM-2 392,44576 27.800
Orta Doğu Teknik Üni. Küresel Siyaset ve Uluslararası İlişkiler (İngilizce) (UOLP-SUNY Binghamton) (Ücretli) 19 TM-2 328,98452 103.000

Bu konuyla ilgili soru sor ya da yorum yaz!4 yıllık bölümler kategorisine gönderildi
One comment on “Küresel Siyaset ve Uluslararası İlişkiler Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları
 1. Ayşenur GÜLTEKİN dedi ki:

  Merhabalar !
  Ben 12.sınıf öğrencisiyim ve siyaset okumak istiyorum meslek seçim dergilerinden bu bölümü gördüm ve bu bölümü internetten araştırdım.Sadece ODTÜ’de olduğu ile ilgili birkaç bilgi buldum fakat ücretli yazıyor bu yüzden bu bölümde okuyan arkadaşlara sormak istediğim birkaç soru var :

  1)Bu bölümün ücreti ne kadar?
  2)KKTC de okumanın zorlukları çok mu oluyor?
  3)Bu bölümü bitirdiğim takdirde ne gibi alanlarda çalışabileceğim ?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*